Představení DIVADLA FÓRUM už brzy!


Akce / Pondělí, 17 dubna, 2023

každé květnové úterý // 2., 9., 16., 23. a 30. května
od 18:00 v Káznici
vstupné dobrovolné
pro rezervace na jednotlivé termíny pište na messenger nebo na mail radi@radiradi.cz

Divadlo fórum je nejznámější z forem divadla utlačovaných, které přivedl na svět brazilský tvůrce Augusto Boal. Tematizuje nerovnováhu moci ve společnosti, (ne)spravedlnost a útlak.

Divadlo fórum je “zkouškou na revoluci”. Hledá nástroje, která nám pomáhají objevovat a zkoumat mechanismy útlaku ve společnosti. Divadlo fórum ohledává strategie, které nás můžou přiblížit k ideálnější a vyváženější společnosti. Hledání strategií je součástí tvůrčího procesu, které však nekončí uvedením hotové inscenace. Při představení se maže hranice mezi diváky a herci, aby se dialog mezi nimi ještě prohloubil. Diváci tak zkoumají nástroje boje proti útlaku společně s herci.

Divadlo fórum vzniká z reálných příběhů útlaku, které zažívají ti, kteří jsou na jevišti. Naše představení vzniklo během několikaměsíční divadelní dílny zaměřené na divadlo fórum. Reálné příběhy se proměnily na téma, které všechny účastníky pálí. Tematizujeme mechanismy ve společnosti, o jejichž změnu usilujeme, ale nevíme, jak postupovat. Nevíme přesně, jakým způsobem se přiblížit ideálnímu světu. Proto do procesu zveme vás – diváky – se kterými se můžeme zamyslet nad tím, jak přinést do života vytouženou změnu.

„Pro útlak je charakteristické, že jeden ze soupeřů, používá proti druhému zbraní, které nenáleží jedinci, ale sociálnímu, politickému, ekonomickému nebo jinému statusu.“
Augusto Boal

účinkují: Věra Babjaková, Monika Grossová, Jakub Gyönyör, Václav Klajsner, Gabriela Petrášová, Anna Marie Slobodová, Kateřina Stoklásková, Kateřina Tmějová
lektorky: Barbara Herucová, Eva Lietavová

One Reply to “Představení DIVADLA FÓRUM už brzy!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *