Skupiny

Dlouhodobý divadelní kurz s profesionálními lektory pro všechny od 15 let. Přihlásit se můžete podle věku do několika skupin – divadelních souborů. Práce v souborech je kontinuální během celého školního roku s příležitostnými specializovanými workshopy a vždy směřuje k vytvoření divadelní inscenace.

Všechny skupiny se setkávají na ZŠ Kotlářská v Brně.

Skupina Středoškoláci 16-20 let

Stát na jevišti, bavit se a tvořit.

Středa 18:00 – 20:00, vede Denča (kód skupiny 211)

Studuješ na střední škole nebo končíš základku? Panikaříš z vystupování před lidmi a chceš to změnit? Chtěl bys studovat divadelní obor a připravovat se na přijímačky s lektory, kteří vystudovali JAMU? Máš téma, pro které hledáš umělecké vyjádření? Nebo je divadlo tvým snem a chceš si to zkusit s profesionálním vedením? Odpověděl jsi aspoň na jednu otázku ANO? Tak pojď tvořit divadlo s námi. Chce to jenom trochu odvahy, otevřenosti a chuti zahodit fráze jako: to nejde nebo to je trapné. Neboj se výzvy, neměj strach bavit se a tvořit… Divadlo je nakažlivé!

Informace o členském příspěvku v sekci PŘIDEJ SE.

Online přihláška

Skupina Dospělí 19+

Od první hry po plnohodnotnou inscenaci.

Úterý 18:00 – 20:00,  (kód skupiny 212)

Čtvrtek 18:00 – 20:00, vede Eva (kód skupiny 213) – OBSAZENO

Projděte si s námi celým procesem přípravy divadelní inscenace: od hereckého tréninku ve skupině, hledání tématu a předlohy, podílení se na scénáři, až po samotné zkoušení a hraní v záři divadelních světel. Aktivní odpočinek, probuzení přirozené hravosti a kreativity, zlepšení komunikačních dovedností a vnímání vlastního těla jsou přirozenými vedlejšími účinky tvorby divadla. Nepotřebujete předchozí zkušenosti, jenom chuť a odvahu zkoumat hranice vlastní komfortní zóny. Pod profesionálním vedením od první seznamovací hry až po plnohodnotnou inscenaci. Divadlo je nakažlivé!

Informace o členském příspěvku v sekci PŘIDEJ SE.

Online přihláška

Skupina Senioři 55+

Čtvrtek 15:30 – 17:30,  (kód skupiny 214)

Na divadlo není nikdy pozdě. Nevadí, že jste to nikdy nedělali. Nevadí, že se trochu stydíte. Přijďte k nám rozvíjet netušenou hravost a fantazii, na které někdy nezůstává v životě dostatek času. Postupnými malými krůčky překonáte hranice, o kterých jste si vždy mysleli, že jsou nepřekonatelné. Pod vedením profesionální lektorky si během pravidelného setkávání projdete různými hereckými, pohybovými, hlasovými a dalšími tvůrčími cvičeními, které v závěru roku vyústí v divadelní inscenaci. Její téma či text nejsou dopředu připravené, ale vznikají v dialogu členů skupinu s lektorkou.

Informace o členském příspěvku v sekci PŘIDEJ SE.

Online přihláška

Nabízíme také:

Individuální umělecký přednes

Recitace, předmět, interpretace. Texty, básně, próza. Hlasová a artikulační cvičení, technika řeči a přednesu. Chceš i něco navíc? Stačí přijít. Časově vychází přibližně půl hodiny na člověka. Počet účastníků je ale kapacitně omezen.

Pátek v čase 14.00 – 18.00

Přihlášku a informace o členském příspěvku naleznete v sekci PŘIDEJ SE.