Otevíráme NOVOU projektovou skupinu divadla Fórum!


Akce / Pondělí, 2 ledna, 2023

Jaké formy útlaku a nespravedlnosti zažíváme v našich každodenních životech?

Zajímá Vás divadlo? Nemáte tolik času, abyste navštěvovali skupinu po celý rok? Nebo chcete vyzkoušet něco nového?

Máme pro Vás speciální projekt – staňte se součástí Divadla fórum!

Divadlo fórum je představení, ve kterém se stírají hranice mezi diváky a tvůrci. Fórum zve diváky k diskuzi nad konkrétním společenským problémem. Je to často problém, se kterým se dokážou ztotožnit nejen tvůrci, ale i diváci. Každý z účastníků mohl zažít situace, ve kterých musel tento problém řešit. Možností a přístupů je vždy mnoho. 

Ve skupině Divadla fórum jedno takové představení společně vytvoříme. Prostřednictvím nenásilných divadelních postupů si identifikujeme problém – druh společenského útlaku – se kterým budeme dál pracovat a hledat pro něj scénické vyjádření. Ve výsledné inscenaci se tak spojí divadelní a herecká práce s jistým druhem společenského aktivismu. Inscenace je společným dílem účastníků skupiny pod vedením dvou zkušených lektorek. 

Posledních pět večerů bude posléze patřit uvádění inscenace před publikem, které se díky specifické formě Divadla fórum může stát přímo součástí představení. Každé publikum je jiné a každý divák může vstupovat do představení odlišným způsobem. Každý večer hraní tak přináší nové zkušenosti i samotným tvůrcům divadla – účastníkům skupiny. Pod vedením lektorky, můžou diváci i tvůrci společně vytvořit prostor, kde se vzájemně obohatí různými úhly pohledu na danou problematiku. A v neposlední řadě si užijí jedinečnou scénickou formu, která je v Česku uváděna pouze sporadicky. 

Skupina se bude setkávat od 21. února do 30. května každé úterý od 17:00 – 19:00. O víkendu 22.-23. dubna proběhne ještě jednodenní soustředění, na jehož přesném termínu se domluvíme na prvním setkání.

Skupinu vedou společně lektorky Barbara Herucová a Eva Lietavová. Bára je lektorkou, která ve své práci využívá divadelní metody ve vzdělávaní a osobnostně-sociálním rozvoji. Eva je režisérkou, která se aktivně věnuje divadelní práci jak s amatéri, tak i s profesionály. Společně tvoří výjimečný tandem pro potřeby divadla Fórum. Více o lektorkách se dozvíte v sekci O nás.

Setkávání se bude někdy účastnit i Bářina roční dcerka Anička.

Přihlašte se ještě dnes (nejpozději však do 17. února), kapacita skupiny je omezená! 🙂

Přihlašování ZDE nebo v sekci PŘIDEJ SE!

Členský příspěvek za účast ve skupině divadla Fórum

Student VŠ: 3000 Kč/pololetí

Pracující: 3800 Kč/pololetí

Senior: 2500 Kč/pololetí

One Reply to “Otevíráme NOVOU projektovou skupinu divadla Fórum!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *