Jarní dílna divadla fórum je zpět!


Akce / Sobota, 6 ledna, 2024

Jaké formy útlaku a nespravedlnosti zažíváme v našich každodenních životech?

Zajímá Vás divadlo? Nemáte tolik času, abyste navštěvovali skupinu po celý rok? Nebo chcete vyzkoušet něco nového?

Máme pro Vás speciální projekt – staňte se součástí Divadla fórum!

Dílna divadla fórum pro mě byla velkým zážitkem. Zažil jsem si spoustu momentů, kdy jsem mohl zkoumat sám sebe, kdy jsem se učil naladit na druhé, a nakonec i společně tvořil představení o útlaku. I když představení nakonec vzešlo jenom jedno, tak v průběhu procesu jsme každý měli prostor ohledat si svou osobní verzi útlaku. Naše setkání pro mě byla odpočinkem a rozvojem zároveň. Vašek, účastník dílny v roce 2023

Divadlo fórum je představení, ve kterém se stírají hranice mezi diváky a tvůrci. Fórum zve diváky k diskuzi nad konkrétním společenským problémem. Je to často problém, se kterým se dokážou ztotožnit nejen tvůrci, ale i diváci. Každý z účastníků mohl zažít situace, ve kterých musel tento problém řešit. Možností a přístupů je vždy mnoho. 

Ve skupině Divadla fórum jedno takové představení společně vytvoříme. Prostřednictvím nenásilných divadelních postupů si identifikujeme problém – druh společenského útlaku – se kterým budeme dál pracovat a hledat pro něj scénické vyjádření. Ve výsledné inscenaci se tak spojí divadelní a herecká práce s jistým druhem společenského aktivismu. Inscenace je společným dílem účastníků skupiny pod vedením dvou zkušených lektorek. 

Posledních pět večerů bude posléze patřit uvádění inscenace před publikem, které se díky specifické formě Divadla fórum může stát přímo součástí představení. Každé publikum je jiné a každý divák může vstupovat do představení odlišným způsobem. Každý večer hraní tak přináší nové zkušenosti i samotným tvůrcům divadla – účastníkům skupiny. Pod vedením lektorky, můžou diváci i tvůrci společně vytvořit prostor, kde se vzájemně obohatí různými úhly pohledu na danou problematiku. A v neposlední řadě si užijí jedinečnou scénickou formu, která je v Česku uváděna pouze sporadicky. 

Skupinu vedou společně lektorky Barbara Herucová a Eva Lietavová. Bára je lektorkou, která ve své práci využívá divadelní metody ve vzdělávaní a osobnostně-sociálním rozvoji. Eva je režisérkou, která se aktivně věnuje divadelní práci jak s amatéry, tak i s profesionály. Společně tvoří výjimečný tandem pro potřeby divadla Fórum. Více o lektorkách se dozvíte v sekci O nás.

Každou středu večer 17:00 – 20:00 od 6. března do 15. května + intenzivní sobota 9. března a víkend 13. a 14. dubna

Přihlašte se přes online formulář, nebo nám napište mail na radi@radiradi.cz

Chcete vědět o divadle fórum ještě víc?

Reflexe minuloroční dílny divadla fórum od Báry Herucové.

Těšíme se na setkání!

Cena:

Pracující: 5100 Kč

Student VŠ: 4300 Kč

Členský příspěvek lze rozděli na víc plateb.

4 Replies to “Jarní dílna divadla fórum je zpět!”

  1. Dobrý den,
   ceny i s přihláškou jsou vždy v sekci „přidej se“ na webu: https://radiradi.cz/dokumenty/
   Pro divadlo fórum je to 5100kč/4300kč (student). Platby lze rozdělit na víckrát.
   Pokud tuto dílnu podpoří dotací Statutární město Brno, bude k dispozici několik zvýhodněných míst pro ty, kteří by se moc chtěli účastnit, ale nemůžou si dovolit běžný příspěvek. Výsledky budeme ale bohužel vědět až v první den dílny, tedy 6.3.
   S pozdravem za tým RáDi,
   Eva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *