Skupiny

Nabízíme dramatické lekce pro všechny ve věku od 12 do 99 let. Skupiny jsou rozdělené dle věku účastníků, není to ale striktní a vždy záleží na domluvě účastníků s lektory. Práce ve skupinách je kontinuální s příležitostnými specializovanými workshopy a směřuje k závěrečnému divadelnímu tvaru.

 

Skupina 12-15 let

Jenom ať všichni neumřou smíchy!

To jako diváci? Ti jen tak smíchy neumírají. Ale i tak se budou muset snažit, protože když spojíme všechny naše nejvtipnější, nejdojemnější a nejkouzelnější nápady do jedné inscenace, beztak všichni smíchem popadají pod sedačky a slzy (štěstí, samozřejmě!) budou téct proudem. Bude to úžasné, velkolepé… Ale ptáte se, jak to celé vznikne? Společnými hrami, vzájemným nasloucháním, tak trochu řízeným blbnutím. Všechny myšlenky jsou důležité, všechny nápady důvodem k zamyšlení. Chceme slyšet ty vaše, tak pojďte s námi tvořit divadlo!

Čtvrtek 16:00 – 18:00

Místo: ZŠ a MŠ Kotlářská 4, Brno

Členský příspěvek za pololetí je 2100 Kč.
Kód skupiny: 318

 

Skupina 16-18 let

Sekundu předtím, než vyjdete na scénu.

Cítíte většinou trému, paniku, máte roztřesené ruce, ale jste taky plní odhodlání a nekonečné dávky odvahy. Tu potřebujete i při samotné tvorbě, aby měl její výsledek skutečnou výpovědní hodnotu. A statečnost znamená otevřít se, sdílet svůj názor s ostatními, hrát si a zahodit fráze jako: to nejde nebo to je trapné. Přece jenom trošku trapnosti a sebeironie ještě nikdy nikomu neublížilo, spíš naopak. A konečně, všechno jde, to je známá věc. Pojďte s námi kolektivně tvořit a nebát se výzev!

Středa 17.30 – 19.30 

Místo: ZŠ Antonínská 3, vstup z ulice Botanická 2, Brno

Členský příspěvek za pololetí je 2100 Kč.
Kód skupiny: 418

 

Skupina 19+

Tvoříte v každém momentu.

Ano, můžete o tomhle tvrzení pochybovat. A s těmi všemi nejistotami si pak přijít k nám pro nový úhel pohledu na vaše tvůrčí možnosti a na způsoby, kterými se dá vytvářet divadlo. Nechte se překvapit rozmanitostí her a postupů, díky kterým vaše kreativita nabírá na obrátkách spontánně a bezbolestně. To ale neznamená, že cestou k výslednému tvaru se občas nezapotíte. Zkušenosti nepotřebujete, jen otevřenost, zvědavost a chuť hledat vlastní autenticitu.

Čtvrtek/úterý 19:00 – 21:00

Místo: ZŠ Antonínská 3, vstup z ulice Botanická 2, Brno

Členský příspěvek za pololetí je 2800 Kč.

Pro studenty je členský příspěvek za pololetí 2300 Kč.
Kód skupiny: 518

 

Nabízíme také:

Individuální umělecký přednes

Recitace, předmět, interpretace. Texty, básně, próza. Hlasová a artikulační cvičení, technika řeči a přednesu. Chceš i něco navíc? Stačí přijít. Časově vychází přibližně půl hodiny na člověka. Počet účastníků je ale kapacitně omezen.

Pátek cca 16.00 – 18.00

 

Přihlašování do skupin je možné na ukázkových lekcích, během června, července, srpna a září. Je také možné se přihlásit v průběhu školního roku, pokud to nenaruší práci dané skupiny.
Přihlášku naleznete v dokumentech.

Při platbě obou pololetí zároveň je cena zvýhodněna o 10 %. Nabídka platí pro všechny věkové skupiny a slevy se sčítají.